A1-A2 EĞİTİM SEVİYELERİ
İNGİLİZCE BİRİNCİ(A1) SEVİYE

Avrupa standartlarında almış olduğunuz ilk seviye eğitimin sonunda

DİNLEME DÜZEYİNİZ; Yavaş ve basit kelimelerle konuşulduğunda temel ifadeleri ve bildiğimiz kelimeleri anlayabiliriz. Kişisel ve ailevi bilgiler güncel terimler, alışveriş, meslek, günlük yapılabilecek işler ile ilgili cümleler kullanıldığında algılayabilir, anlamlarını çözebiliriz

OKUMA DÜZEYİNİZ, TV;internet, gazete, ilan, afiş, gibi yayınların metinlerinde bildiğimiz isimleri, kelimeleri, kısa cümleleri anlayabiliriz.

KARŞILIKLI KONUŞMA DÜZEYİNİZ; Önemli ihtiyaçlarla ilgili kendimizi ifade ederken kısa cümlelerle fazla gramer kullanmadan basit sorular sorabilir, basit cevaplar verebiliriz.

ÖZLÜ ANLATIM DÜZEYİNİZ; Bulunduğun ortam anlatmak, çevremizi tarif etmek gibi basit cümleler kurulabilir.

YAZMA DÜZEYİNİZ; Kısa ve basit notlar yazabiliriz. İnternet ortamında yazışmalarda kendimizi kısa cümlelerle yazılı olarak ifade edebiliriz. Form doldurabiliriz. Adımızı, adresimizi yazabiliriz.

İNGİLİZCE İKİNCİ(A2) SEVİYE

İKİNCİ SEVİYEDE DİNLEME DÜZEYİNİZ;>Bulunduğumuz ortamla ilgili ifadeleri,sık kullanılan kelimeleri anlayabiliriz,kısa net basit duyurularda ki anlatılmak istenen bilgiyi anlayabiliriz.

İKİNCİ SEVİYEDE OKUMA DÜZEYİNİZ; Basit kısa metinleri okuyabiliriz. Günlük hayatımızda var olan kısa tanıtım reklamlarını yemek menülerini, basit adres bilgilerini, kısa mektupları maillerimizi okuyabiliriz.

İKİNCİ SEVİYEDE KARŞILIKLI KONUŞMA; Alışveriş, günlük hayat'ta iletişim de konuşmayı akıcı olmasa da sağlayabilirsiniz. Kendinizi basit kelime ve cümlelerle ifade edebilirsiniz.

İKİNCİ SEVİYEDE SÖZLÜ ANLATIM; , ailenizi, iş hayatınızı, çevrenizi duygu ve düşüncelerinizi basit ve yalın bir dille anlatabilirsiniz.

İKİNCİ SEVİYEDE YAZMA; Bu seviyede ki eğitim ile yine basit ve kısa cümleler kullanarak kendinizi ifade edebilir, kısa notlar yazabilir maillerinizi kısa ve öz cümlelerle yazabilirsiniz.